Podskalan Cross Run 2018 a tyčinky ze cvrčků

Asi v půlce srpna jsem objevila na Facebooku běžeckou akci Podskalan Cross Run 2018, která se měla konat koncem září a shodou okolností, v Podhradí, které je necelých 5 km od Jičína. V tu dobu jsem se snažila své okolí vyburcovat ke společné akci a „ukecat“ co nejvíce lidí, aby běželi také. Ze začátku to vypadalo opravdu nadějně a já nadšeně zaplatila startovné. Bohužel jsem byla jediná, kdo to startovné zaplatil :D, ne že by se na mě všichni naschvál vyprdli (alespoň doufám), ale bohužel všem do toho nakonec něco vlezlo. Martin musel do práce, Verča povinnou firemní akci a zrovna se hrálo další kolo florbalové extraligy, takže to dopadlo nakonec tak, že sem byla přihlášená jediná.

Týden před závodem, jsem myslela, že budu muset závod vzdát i já. Po trajdání v písečných dunách na Kanárech, mi totálně odešla lýtka. Verča dělala co mohla, aby mi je rozmasírovala a rozválcovala. Už se to zdálo být lepší, ale paradoxně den před závodem to bylo nejhorší. Ale možná to bylo o mírnou nervozitou a tím, že to byl první ročník a člověk nevěděl, co od toho má čekat. Původní cíl, který jsem si stanovila, byl nedoběhnout poslední. Přece jenom kopečky nejsou úplně moje parketa. Cíl stanovený den před závodem byl – doběhnout, aby mě nikdo nemusel zachraňovat na trati.

V den závodu jsem si dala k snídani super kombo – míchaná vejce s jablkem, banánem, ořechy a skořicí. Výborná kombinace a musím říct, že mi to opravdu sedlo. Na závod jsem dorazila mezi prvními. Trasy byly naplánované na 8 a 15 km. Já jsem si vybrala 8 km. Nakonec se to i hezky sešlo, že jsem tam nebyla tak úplně sama, ale na dětské závody přijela kamarádka Pája s malým Matesem a jako podpora kamaráda se tam vyskytl i kamarád David, tak jsem se k nim tak nějak přidala a bylo to moc fajn.

Závod byl skvěle připravený, trať super, místy fakt náročná, ale to se od crossu dá asi čekat. Já jsem zvyklá spíš na zpevněný povrch, tak to byla změna, ale musím říct, že mě to hrozně bavilo. Celkově se mi líbila i příprava závodu, občerstvení (výborné), krásné ceny a super atmosféra.

Ve startovacím balíčku, kde jsme měli startovní číslo a proteinovou tyčinku na posilnění jsem objevila i leták s tyčinkama ze cvrččí mouky. Už jsem na cvrččí mouku narazila před časem na nějakém e-shopu, ale cena mě odradila. Od té doby co jsme se vyhecovali a na Jičínském food festivalu poprvé zkusili hmyzí pochoutky od Brouk na talíři, jsem ztratila předsudky a chtěla jsem tyčinky ochutnat. Bohužel tyčinky byly jen pro vítěze a pak pro šťastlivce v tombole, bez možnosti zakoupení, tak jsem moc ani nedoufala, že je ochutnám. Varianta „vyběhnout si je“ mě vlastně ani nenapadla:D.

Asi tak nějak už tušíte, nebo jste možná viděli na Instagramu či Facebooku můj nadšený post, nakonec vše dopadlo víc než skvěle, podařilo se mi vyhrát mezi ženami na 8 km trati. Sranda byla, že se mi ani nepodařilo postřehnout, že jsem doběhla první a tudíž jsem po doběhnutí ani nijak nejásala. Nejdříve sem tomu ani nechtěla věřit, ale pak jsem měla ohromnou radost. Mimo medaile a diplomu jsem dostala spoustu krásných dárků od sponzorů a součástí byly i Sens tyčinky s cvrččí moukou. Z těch jsem vlastně měla úplně největší radost.

Doma jsme hned další den udělali s Martinem ochutnávku všech 4 tyčinek. První, co mě naprosto dostalo bylo čisté složení. Žádné nesmysly a pouze pár kvalitních surovin, to byl hodně dobrý začátek. Co si budeme povídat, ať už proteinové nebo energetické tyčinky bývají spíše takový chemický koktejl se složením na x řádků. A to asi každému dojde, že není nic moc zdravého.

Tyčinky vyrábí firma Sens, pokud budete mít zájem určitě se mrkněte na stránky https://www.sensbar.com/cz/ a na to, jak tento projekt vznikl a jaké mají vize a plány. Je to skvělé počtení a já jsem na jejich stránkách strávila skoro celou neděli.  Na stránkách se dozvíte spoustu zajímavých věcí, a také mimo jiné důvody,proč jíst výrobky z cvrččí mouky. Tyčinky mají ve 2 variantách proteinové a energetické. Za mě je naprostou jedničkou energetická tyčka Ananas – kokos –  svěží, šťavnatá, bez jakéhokoliv „ocasu“. Za mě naprosto luxusní. V těsném závěsu je mou druhou favoritkou proteinovka s arašídovým máslem a skořicí. Proteinovka s hořkou čokoládou chutnala více Martinovi a shodli jsme se, že energická tyčka s pomerančem a tmavou čokoládou není úplně podle našeho gusta, ale prostě proto, že mi moc nemusíme pomerančové věci, takže jsem ani nečekala, že si padneme do oka.

Každopádně jsem hrozně ráda, že jsem měla možnost tyhle tyčinky vyzkoušet, už se chystáme další objednávku. Někomu se oproti ostatním tyčinkám může zdát cena trošku vyšší, ale my tyčinky nemlsáme nijak často, máme je spíš za odměnu. A ono jestli si dáte kvalitní tyčinku nebo dort v cukrárně je už každého volba.

Každopádně, aby to testováni pro vás bylo příjemnější, ve spolupráci se Sens jsme pro vás připravili:

SOUTĚŽ O BALÍČKY TYČINEK PRO 3 Z VÁS!!!

Soutěžit můžete na :

  adina_landgraf

  Fit Fastfood s Andy

 

Do soutěže se můžete zapojit na obou sociálních sítích – tím zvýšíte své šance na výhru!

Pravidla soutěže na Facebooku:

  • být fanouškem facebookové stránky Fit fastfood s Andy
  • veřejně sdílet soutěžní příspěvek

Pravidla soutěže na Instagramu:

  • sledovat můj profil adina_landgraf
  • like u soutěžního příspěvku
  • označit v komentáři u soutěžního příspěvku 3 kamarády, se kterými byste tyčinky chtěli ochutnat

Hodně štěstí!!!!

 

Pokud se na vás neusměje štěstí, nezoufejte máme tady slevový kód 20% úplně pro všechny.

Stačí zadat při objednávce kód:

FITFAST

a sleva se vám automaticky odečte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *