O mě

Ahoj,

chtěla bych vás přivítat na stránce, kde s vámi chci sdílet zajímavé věci, zážitky a myšlenky.

Tahle stránka vznikla v návaznosti na facebookovou stránku  Fit and tasty – S vášní pro jídlo (aktuálně už je také přejmenovaná). Za fungování facebookové stránky jsem se setkala s tím, že se na mě obraceli lidé s žádostí o dohledání konkrétního receptu a tak mě napadlo, že by bylo praktičtější vytvořit webovku, kde bude jednodušší hledání :).  Spousta lidí má problém s tímto názvem a různě ho komolí :D. Shodou náhod si jednou kamarádka nemohla vzpomenout na název blogu a použila název Fit fastfood, což mě pobavilo, ale zároveň se mi ten název zalíbil, jelikož přesně vystihuje můj styl vaření.

No, ale už jsem se rozpovídala o stránce, webovkách, ale zatím jsem se ještě nepředstavila. Takže napravuji 🙂 – jmenuji se Andrea (nemám to moc ráda, takže jsem moc ráda, že mi tak moc lidí neříká … pro kamarády a rodinu spíše Andy) a nejlepší relax je pro mě zkoušení nových receptů, kombinací a celkově trávení čas v kuchyni. Snažím se, aby mi výsledné jídlo dávalo smysl i co se týče nutričních hodnot.

Na podzim roku 2018 jsem úspěšně zakončila výživový kurz zaměřený na nízkosacharidové stravování. V současné době koučuji 3 moje úžasné holky. A mám moc velkou radost z jejich pokroků.

Mimo času stráveného v kuchyni se snažím věnovat svému psíkovi Ichimu (shiba-inu), který je skvělým parťákem, svému partnerovi a přátelům a sportu, který je mou velkou vášní.

Jak to vlastně všechno začalo? Asi čekáte, že jsem jako malá ráda pomáhala mamce nebo babičce v kuchyni a motala se kolem nich a tam, že se zrodila láska k jídlu a vaření, ale opak je pravdou. Obě babičky jsou výborné kuchařky, ale mamka k vaření příliš netíhla, vařila osvědčená jednoduchá jídla. V kuchyni spíše experimentoval taťka, ale celkově jsme nebyli domácnost, kde by se trávilo v kuchyni více času než bylo nezbytně nutné.

Zlom nastal, když jsem na na vysoké škole začala bydlet s přítelem a učila se vařit. Do té doby jsem neuměla uvařit téměř nic, ale samozřejmě jsem chtěla být dobrá hospodyňka a za pomoci babičky na telefonu, internetu a starých rodinných kuchařek jsem se pustila do prvních experimentů.

Začátky byly vcelku krušné, na studentském bytě jsme měli jen šikovnou mikrovlnku a dvouplotýnkový vařič. Přes to všechno na tyto moje první pokusy ráda vzpomínám. Měla jsem tenkrát ohromnou radost z každého uvařeného jídla a asi v tomhle období se zrodila moje láska k vaření.

Trvalo asi půl roku než jsem ovládala základní jídla, ze školy utíkala na byt uvařit domácí knedlíky 😀 a zkoušet různé úpravy masa. Vrcholem byly dezerty, které tehdejší partner neměl rád, tak jsem k tomu kuchtění přidala i fitko. Jelikož jsem od základky hrála florbal, tak jsem si i fitko začala užívat. Když jsem nemohla do fitka, snažila jsem se alespoň cvičit doma a dnes je celkově sport nedílnou součástí mého života a nejlepším odpočinkem.

A když jsem se naučila základní kuchařské postupy, tak začalo období experimentování. Začala jsem se zájímat o zdravější varianty jídel a hledala recepty. Moc jich v tu dobu nebylo, tak jsem se rozhodla jít svou vlastní cestou a zkoušet. Když si na to dneska vzpomenu (je to již neskutečných 8 let), tak se musím pousmát. Jak člověk sbírá zkušenosti a znalosti, tak mění i názor na výživu. Dneska už nehaním žádný výživový směr a uvědomuji si individualitu každého z nás :). Možná pro někoho bude trošku snažší se zorientovat, ale už nechci škatulkovat, vyřazovat a démonizovat potraviny nebo jídla, kvůli tomu, že je aktuálně „populární“ nějaký výživový směr. A málokdo si uvědomuje, že v dnešní době hraje velkou roli i psychika.

Najdete zde informace o programech, kterými jsem prošla a to byl „Cukrdetox“ (tak tomu říkám já) a Whole30. Nikomu nenutím svůj názor ani na jeden program, ale můžete si přečíst mé zkušenosti a můj názor na oba programy.

Doufám, že se sem budete rádi vracet, budu moc ráda za každou zpětnou vazbu, kterou od vás obdržím (je úplně jedno jestli na Facebooku, Instagramu nebo právě tady). Pokud budete chtít pomoci s jídelníčkem, tak mě neváhejte kontaktovat, pokud to mé časové možnosti dovolí, ráda vás přiberu do svého týmu a společně budeme makat na vašich cílech.

Tak přeju hezké počtení a dobrou chuť 🙂

Andy