O mě

Ahoj všem,

vítám Vás u mě na stránce a doufám, že zde načerpáte spoustu inspirace, motivace a budete se sem rádi vracet. Tahle stránka vznikla v návaznosti na facebookovou stránku Fit and tasty – S vášní pro jídlo. Za přibližně půlroční fungování facebookové stránky jsem se setkala s tím, že spousta lidí má problém s tímto názvem a různě ho komolí :D. Shodou náhod si jednou kamarádka nemohla vzpomenout na název blogu a použila název Fit fastfood, což mě pobavilo, ale zároveň se mi ten název zalíbil, jelikož přesně vystihuje můj styl vaření.

 

Ale abych se vůbec představila, jmenuji se Andrea Šritrová (ne na dlouho :D) a vaření a trávení času v kuchyni je pro mě nejlepší způsobem relaxace. Baví mě poznávat nové chutě a neotřelé kombinace. Když zrovna netrávím čas v kuchyni, muchlám našeho psíka jménem Ichi (Shiba-inu), trávím čas sportem nebo se svými nejbližšími.

Jak to vlastně všechno začalo? Asi čekáte, že jsem jako malá ráda pomáhala mamce nebo babičce v kuchyni a motala se kolem nich a tam, že se zrodila láska k jídlu a vaření, ale opak je pravdou. Obě babičky jsou výborné kuchařky, ale mamka k vaření příliš netíhla, vařila osvědčená jednoduchá jídla. V kuchyni spíše experimentoval taťka, ale celkově jsme nebyli domácnost, kde by se trávilo v kuchyni více času než bylo nezbytně nutné.

Zlom nastal, když jsem potkala svého Martina a začali jsme společně bydlet, do té doby jsem neuměla uvařit téměř nic, ale samozřejmě jsem chtěla být dobrá hospodyňka a za pomoci babičky na telefonu, internetu a starých rodinných kuchařek jsem se pustila do prvních experimentů. Začátky byly vcelku náročné, na studentském bytě jsme měli jen šikovnou mikrovlnku a dvouplotýnkový vařič. Přes to všechno na tyhle na tyto mé první pokusy o vaření vzpomínám hrozně ráda, sice nebylo vždy vše dokonalé, ale z každého uvařeného jídla jsem měla ohromnou radost.

Vcelku úspěšně jsem se naučila vařit základní jídla, domácí knedlíky, různé úpravy masa i dezerty jsem úspěšně pekla v mikrovlnce a vcelku jsem si připadala už jako dobrá hospodyňka :))). Ale vzhledem k tomu, že oba jsme velmi aktivní a já v tu dobu na chvilku opustila florbal a přidala jsem se k Martinovi, který už nějaký pátek chodil do fitka, bylo potřeba stravu trošku upravit. Najednou jsem přišla na to, že si ve fitku dobře zamakám, ale že tou stravou to moc nepodporuji, a tak jsem začala dělat drobné změny v jídelníčku. První byl samozřejmě v pořadí bílý cukr, který jsem vyměnila za přírodní třtinový, dále jsem bílou mouku vyměnila za celozrnnou a celkově jsme jídelníček dost odlehčili.

Zhruba v tomto období jsem začala experimentovat se surovinami a vznikly prvním recepty, ať už úplně vlastní nebo upravené verze „nezdravých“ receptů. Od téhle doby uplynula už spousta času (cca 5 let) a můj pohled na výživu se mnohokrát změnil, nejsem zastánce krátkozrakých teorií, ale věřím, že zdravý životní styl podpoří jak fyzické tak psychické zdraví.

V současné době jsem se pustila do „Cukrdetoxu“ jak mu říkám já. Můžete se o něm dočíst více právě tady u mě na blogu a sami si udělat názor, jestli je to pro Vás vhodné či nikoliv. Nikomu nenutím svůj názor, jen si můžete přečíst můj pohled na věc a mé zkušenosti. V dnešní době dominuje přeinformovanost a často zapomínáme, že každý jsme jiný, máme odlišný životní styl, návyky, postoje a tím pádem nemůžeme spoléhat na jednu konkrétní cestu, která nás dovede k cíli, ale najít si právě tu svou, na které zjistíte, že vlastně neexistuje žádný cíl, pouze cesta…..