Fitness diář 2022 (Fitshaker)

 Už nebudu ani zmiňovat kolikátý Fitness diář od Fitshakeru už mám doma. Pokud mě sleduješ od začátku, tak jsi určitě už četl/a nadšenou recenzi na diář 2019. A na začátek prozradím, že opět Fitshaker nezklamal a další diář zas o trošku vylepšil.

Pro představu jsem vybrala věci, které jsou pro mě v diáři důležité, ale zároveň jsem nechtěla odtajnit úplně celý obsah. Byla by to škoda, protože tě tam čeká spousta překvapení.

A než se pustím do představení diáře, tak prozradím, že 2 diáře mi Fitshaker poslal jako vánoční dárek pro vás. Na mém instagramu najdete giveaway, který bude probíhat do 17.12.2021.

Fitness diář 2022

První bych ráda určitě zmínila formát, jedná se o cca A5, takže nezabere moc místa a dá se tahat všude s sebou. A můžeš si vybrat mezi českou a anglickou verzí. Obě si můžeš objednat na webu fitshaker.sk a mimo diáře tam najdeš i fitness oblečení nebo třeba doplňky na cvičení.

Hned po otevření diáře si můžeš vyplnit vstupní údaje a téměř ihned začít zaznamenávat svůj progres. A nemusí se jednat jen o optimalizaci váhy, ale třeba o plnění cílů v oblasti kariéry nebo zdraví. Vision board každoročně přeskakuji, že se k němu vrátím, ale zatím vždycky zůstal prázdný, tak na rok 2022 si ho plánuji vyšperkovat. A samozřejmě nesmí chybět afirmace, které mají, dle mého, dokonce snad i kouzelnou moc.

Než si vůbec začneš zapisovat do diáře, tak si můžeš pročíst tipy, jak sestavit zdravý talíř nebo pochopit chování těla v různých fázích ženského cyklu. Možná ti zrovna tyhle informace pomůžou lépe dosahovat svých cílů.

Jsem moc ráda, že Fitshaker zanechal měsíční výzvu, které jsou hodně různorodé a hodně mě baví, že se nejedná pouze o sportovní výzvy.

Měsíční výzva ti zabere pár minut denně a výsledky tě možná překvapí. V diáři 2018 jsem cvičila výzvu na zdravá záda a opravdu se mi ulevilo, ač se musím přiznat, že jsem nebyla úplně nejpoctivější, ale rovnou se hodí jedna velká pravda a super článek z diáře 2022 – dělej svých aktuálních 100%. Ještě stojí za zmínění srpnová výzva (já vím, já vím…trošku předbíhám), ale dýchání „do čtverce“ mě zaujalo natolik, že už jsem techniku musela zkoušet. A už se této letní výzvy nemůžu dočkat, ale uznávám, srpen není úplně za rohem.

A jelikož se jedná o diář, tak věřím, že tě bude zajímat, jak je strukturovaný. Na začátku měsíce si můžeš stanovit na samostatné stránce své cíle a na konci každého měsíce je poté vyhodnotit. Po stanovení cílů je zde prostor na plánování cvičení na celý měsíc. To hodně cením, protože mám pak přehled, kdy mám naplánované aktivity a kdy naopak mám volno a můžu třeba dělat nic, to je totiž taky občas potřeba :).

Každému týdnu je v diáři věnována dvojstrana, není zde žádné časové rozdělení, ale to já osobně nepotřebuji. A už jsem málem zapomněla na každodenní vděčnost. Teď si nejsem úplně jistá, ve kterém diáři se poprvé tato vychytávka objevila, ale nejdřív jsem byla zoufalá, co mám vymýšlet, ale teď už to mám jako rutinu. Moc ráda se zpětně ohlédnu a zasním, za co můžu být ten den vděčná. A naopak bych se kolikrát víc rozepsala a ještě mi to vždycky vykouzlí úsměv na rtech, ikdyž ne vždycky se jednalo o super den. Ale dost dojímání, jdeme se mrknout, co ještě dál diář nabízí.

Každý měsíc máš možnost si přečíst článek ze sekce Porovnej s námi. Najdeš zde porovnání třeba rýže, mléka a jeho alternativ nebo porovnání různých druhů těstovin. Sama jsem byla překvapená, kolik pro mě nových, doplňujících informací, jsem se dočetla. Takže za mě palec nahoru za tuhle sekci. Nenajdeš zde nějaké nesrozumitelné informace, ale všechno jednoduše a lidsky vysvětlené a doplněné o příklady. Za mě super!.

A pro milovnice vaření a zkoušení nových receptů, je tu i zásobník receptů. Jedná se o poměrně neozvyklé recepty, ale baví mě ta nápaditost a ráda se nechám inspirovat. A třeba i nějaký recept časem poputuje sem na blog.

Když to tak projíždím, koukám, že už jsem toho prozradila víc, než jsem chtěla. Ale rozhodně si neodpustím ještě zásobník jednoduchých cviků na všechny partie. Z obrázků a popisu je cvik hnedka jasný, takže žádný strachy, že nebudeš vědět, jak cvičit. A pokud zrovna nepotřebuješ ladit postavu, tak cviky na záda, rozhodně doporučuji i jako perfektní prevenci.

Pomalu, ale jistě jsme doputovali na konec diáře, ale ještě nás nakonec čeká pár překvapení v podobě bonusů. Jedním bonusem jsou samolepky, které jsou hrozně hezky zpracované, na můj vkus je jich sice málo, ale další si můžeš přiobjednat k diáři. Já jsem na samolepky hrozně zatížená, takže mě dokupování určitě čeká. Dalším bonusem je malý sešit na záznam jídel, je na tobě, jestli ho využiješ nebo třeba někomu věnuješ. A tím bonusy nekončí, další najdeš ke stažení na stránce fitshaker.sk. A ještě bych ráda zmínila vychytávku, které si vážně cením a to kapsička na lístečky, poznámky, účtenky nebo cokoliv, co by jinak z diáře vypadlo. Taková malá drobnost a co udělala radosti 🙂

Závěr

Závěr bude dost podobný jako v předchozím článku, opět velký palec nahoru. Spousta motivace, užitečných informací, volného místa na vyplňování a v neposlední řadě i zásobník cviků.

Myslím, že s diářem se rozhodně v roce 2022 nudit nebudeš a stejně jako já, ho nedáš z ruky. Určitě bude užitečnou berličkou v cestě za vysněnou postavou a dosahováním osobních cílů.

Tady bych ještě ráda poděkovala týmu Fitshaker za diář pro mně a 2 další pro vás. Jsem moc ráda, že budu moct udělat někomu pod stromečkem radost, takže pokud se ti představení diáře líbilo a chceš zkusit štěstí, tak utíkej na můj IG adina_sritrova. A pokud se na tebe neusměje štěstí, tak si ho můžeš objednat na fitshaker.sk nebo se „nenápadně“ zmiň u svého okolí, že ho prostě nutně potřebuješ. A fakt potřebuješ :).

To je ode mne všechno, doufám, že recenze byla užitečná a že se ti líbila. Přeju hlavně pohodový Advent. Tak zase příště…

A.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.