Forma na pamlsky Doger

Už to bude skoro dva měsíce, co máme doma australačku Maggie. Že se nám život otočit úplně naruby, asi nemusím zmiňovat. Ale Maggie od první chvíle, co jsme přijeli „okouknout“ štěňátka moc dobře věděla, že chce do Prahy. Ač to měla těžké, já měla jinou favoritku, ale šla na to chytře, přes budoucího páníčka. Skoro ihned poté, co jsme přijeli, si sedla vedle partnera a pečlivě ho hlídala a ještě pečlivěji okusovala. A když už ji to tolik nebavilo, tak vlítla mezi sourozence jako vítr a všechny je tam povalila a zmordovala. A bylo jasno, že tahle rošťanda bude naše Maggie <3.

A během shánění všemožných věcí, které pes (nebo panička :D) nutně potřebuje, bylo potřeba řešit i tréninkové pamlsky. Nakonec vyhrálo sušené kuře a mrazem sušené krevety (otázka, kdy jsme naposledy měli krevety my, není na místě :D). A během shánění tipů od kamarádů, jsem dostala tip na Formy na pamlsky Doger. Že bysme ty pamlsky vlastně mohli vyrábět přímo doma.

Asi není velkým překvapením, že mě to hrozně nadchlo a po přečtení skvělých recenzí, jsem se nemohla dočkat, až Maggie upeču první pamlsky. A první pokus dopadl příšerně :D. Smíchala jsem suroviny, které jsem měla pocit, že by měla Maggie baštit, aby měla maximum živin :D, ale konzistence byla úplně nešťastná, ale nakonec jsem všechno těsto do forem natlačila a Maggie byla ze sušenek nadšená (trošku mi hraje do karet, že sní vše, co ji dáme….občas i něco, co objeví sama). Takže, když se na to kouknu kolem a kolem, vlastně to dopadlo dobře, jen jsem s prvními sušenkami strávila asi 10x více času než s dalšími várkami.

Na druhý pokus už jsem se rozhodla pročíst recepty, které jsou přiloženy k formám. 20 různých receptů je fakt pecka a musím říct, že mě bavila nápaditost a rozmanitost receptů. Pročtení receptů opravdu pomohlo a druhá várka dopadla na jedničku. A třetí várka (recept níže) měla mega úspěch, tak jsem zvědavá, jestli bude chutnat i dalším chlupáčům.

Musím říct, že i po tak krátké době, jsem moc nadšená. Chtěla jsem napsat, že jsme nadšené obě, ale myslím, že Maggie je to dost jedno, jestli jí pamlsky koupím nebo upeču. Ale já si to pečení ( i psích pamlsků) užívám a jsem ráda, že vím, z čeho pamlsky jsou.

Nějaké praktické info k formám Doger:

 • je vyrobeny z potravinářského silikonu
 • vejdou se v pohodě na standartní plech
 • pamlsky jdou skvěle vyklopit
 • zvládne teplotu od -40st do +220st
 • 20 receptů zdarma
 • vyrobíš si pamlsky přesně podle sebe a svého pejska
 • za pár minut máš spoustu chutných pamlsků
 • a čištění je taky pohoda (toho jsem se bála asi nejvíc a fakt úplně pohoda)

A na závěr připojuji slibovaný recept 🙂 Určitě moc doporučuji pořízení formy, já sama jsem nadmíru spokojená. Nebo můžeš do 24.11.2021 zkusit štěstí a zasoutěžit si na mém Instagramu o jednu formu. Třeba udělám radost právě tobě:).

Psí sušenky (množství na 1 formu Doger)

 • 2 celá vejce
 • 30g baby špenátu
 • 100g lučiny
 • 70g celozrnné špaldové mouky
 • 1 a půl lžíce olivového oleje
 • 2 vrchovaté lžičky medvědího česneku do Davídka (za ten se hodně přimlouvám, krásně sušenky ovoní)

Postup:

Troubu rozehřeji na 180 stupňů. Všechny suroviny rozmixuji do hladkého těsta. Těsto by mělo mít konzistenci hustého jogurtu. Podle potřeby můžeš konzistenci těsta upravit přidáním vody (příliš husté) nebo mouky (moc řídké). Těsto naleji do formy a pomocí stěrky dostanu těsto do všech částí. Peču cca 25 minut dozlatova.

Tip: Pokud chceš zvýšit trvanlivost a křupavost sušenek, tak je stačí vysušit. Hotové sušenky vyklopím z formy a suším buď v sušičce na potraviny nebo můžeš sušit v pootevřené troubě zapnuté na 50-100 stupňů. Odpaří se vlhkost a pamlsky poté vydrží až 1 měsíc (je potřeba je průběžně kontrolovat).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.