Knihy Jíme zdravě

https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=c46c302e&a_bid=a2d39c31Asi před měsícem jsem dostala nabídku vyzkoušet knihy Jíme zdravě. S radostí jsem nabídku přijala a musím říct, že jsem byla hodně zvědavá, jak se mi s nimi bude vařit. Jak už jsem párkrát zmiňovala, nejsem úplně kuchařkový typ. Ale jelikož znám webovky a už se párkrát stalo, že jsem tam hledala inspiraci, tak jsem se rozhodla knížky vyzkoušet. Knížky jsem si dopředu nevybírala, nechala jsem se překvapit, jaké knížky dorazí. A musím říct, že jsem byla s výběrem knížek moc spokojená. Naprosto se trefili do vkusu. Tak se pojďme podívat, co mi v balíčku od Jíme zdravě přišlo.

Knížky mi dorazily celkem 3:

  • Jíme zdravě s Fitrecepty,
  • Jíme zdravě ze spíže a
  • Jíme zdravě do 30 minut.

První jmenovaná knížka je mi sympatická hlavně pevnou vazbou, tu má jako jediná z těchto tří. Musím říct, že to na mě působí o dost lépe a lépe drží ve stojanu na lince. Zase na druhou stranu jsme se doma shodli, že zabírá víc místa a jednodušší je přibalit do batohu zbylé dvě.

Všichni to známe. Těžké rozhodování, co uvařit na další den. Pro mě osobně je nejtěžší vymyslet, co budu vařit. Pak už je to pohoda. Takže pokud ti občas dochází inspirace, co vařit a jak najít zdravější variantu oblíbených klasických jídel, tak na to jsou knížky úplně ideální. Najdeš v nich vážně hodně inspirace a za posledních 14 dní mě už párkrát zachránily, když jsem byla v koncích, co vařit.

Jak už jsem zmiňovala, nejsem úplně kuchařkový typ. A doposud jsem si hodně vybírala, které kuchařky si pořídím, aby právě nebyly moc obyčejné, ale občas ztroskotám na tom, že recepty jsou až moc originální a vaření předchází shánění spousty věcí, které běžně doma nemám. To mě baví třeba o víkendu nebo když mám čas blbnout v kuchyni, ale v „běžném provozu“ chci uvařit super a zdravé jídlo, ideálně za krátký čas. A k tomu jsou tyto kuchařky super, vaří se ze základních surovin a rozhodně nestrávíš v kuchyni půl večera (teda pokud nebudeš vařit na týden dopředu).

Trošku jsem se bála, že knížky budou na jedno brdo a budou se lišit jen recepty, ale musím říct, že každá má něco navíc a tuhle nápaditost hodně cením. Tak se na ně pojďme podívat trošku zblízka.

Jíme zdravě do 30 minut

Věřím, že tohle bude hodně populární kuchařka :), kdo by nechtěl mít za půl hodiny super jídlo?

Kniha je členěna do 5 kapitol – Dezerty a svačiny, Polévky, Hlavní jídla, Zamraženo a Krabičkování.

Tady hodně oceňuji rady na zamrazování a ukázkový krabičkový jídelníček. Je to zajímavé zpestření kuchařky a musím říct, že spoustu věcí, jsem slyšela poprvé a rozhodně některé rady vyzkouším. Tak super pro všechny, ať máš vaření jako koníček nebo chceš jen vařit zdravě, tak tipy a zlepšováky se prostě vždycky hodí. No ne?:)

Mimo jiné v knížce je kategorie, jak vařit, jíst zdravě a ušetřit čas. Hodně sympatická kapitola. A rozhodně se může hodit přehled surovin a jejich možných alternativ, když zrovna nemáš po ruce to, co je uvedené v receptu, tak můžeš zkusit alternativu, jak to propaguje jeden známý kuchař :D. Jo a abych nezapomněla, tady mě hodně bavilo velké množství pomazánek. Než jsem zabila kvásek, tak jsme si rádi užívali různé pomazánky na domácím kváskovém chlebu, takže za pomazánku palec nahoru.

Z této knížky bych ale ráda doporučila recept na Krémovou česnečku, která je jednoduchá a rozhodně si na ní pochutná celá rodina. Záleží jen na tobě, jak moc výraznou česnekovou chuť ji dáš.

Jíme zdravě ze spíže

Super knížka pro začínající kuchařky, typy na skladování a co by nemělo chybět ve zdravé kuchyni jsou rozhodně k nezaplacení. Knížka je členěna do 4 kapitol: Polévky, Hlavní jídla, Svačiny a Když honí mlsná.

Tahle knížka je naprosto ideální, pokud hledáš zdravější alternativy běžných jídel a nemáš chuť se pouštět do velkých experimentů. Za mě pecka na běžné vaření a většina lidí ani nepozná, že se jedná o zdravější alternativu a pošmáknou si. Otestováno :D.

Z této knížky jsem si vybrala dokonce 2 recepty. První jsou báječné sušenky, parádně křupou a jsou superjednoduché a kdybych věděla, jak jsou dobré, tak udělám hned z dvojité dávky. A třeba by měl taky někdo jiný možnost ochutnat :). Dělám si srandu, doma jsme všechny recepty ochutnávaly společně, abych to bylo trošku víc objektivní. A druhým receptem jsou cottage bulky. Super varianta k trhanému hovězímu.

Jíme zdravě s Fitrecepty

A na závěr jsem si nechala Jíme zdravě s Fitrecepty, protože tahle knížka je zabušená zdravými recepty a najdeš v ní hodně inspirace. A asi už v úvodu bylo cítit, že díky pevné vazbě, je mi asi nejvíc sympatická. Byla jsem nadšená, jak krásně drží ve stojanu a recepty jsou popsané srozumitelně a suprově se s ní pracuje.

Určitě stojí za vyzkoušení různé variace zeleninových chipsů a dipů. Zdravější párty dobroty se na letní oslavy a grilovačky budou rozhodně hodit. A taky doporučuji jahodové knedlíky, ty jsou luxusní. Ale já jsem si připravila trošku netradiční recept, a to lilkovou pomazánku. Nejdříve jsem na ni koukala trošku skepticky, ale hodně mě zajímalo, jak bude chutnat. Tak doufám, že tě taky nalákám, Jsem dost zvědavá, co na ni řekneš a těším se na reakce. Mě přijde skvělá, ať už jako pomazánka na pečivo nebo dip k zelenině.

Shrnutí

U všech tří knížek mě baví, že recepty tvoří převážně základní potraviny a nestrávíš hodinu před vařením googlením a sháněním surovin. A každý recept má uvedeny přibližné nutriční hodnoty. Ikdyž nepočítáš každou kalorii, tak mít trošku přehled o živinách se určitě hodí. A milovníci kalorických tabulek to rozhodně ocení.

Kde se dají knížky koupit?

Všechny zmíněné knížky najdeš na webu. A mimo jiné i spoustu dalších. Podle svých preferencí si můžeš vybrat knížku nebo využít třeba výhodných balíčků.

Klidně se taky můžeš inspirovat recepty v online podobě nebo zakoupit e-booky, to už je na tobě. Já si do kuchařek vlepuju různé barevné papírky, poznámky a vychytávky, tak mě ty tištěné verze baví o trošku víc. A miluju vůni knih, takže jsem moc ráda, že jsem měla možnost knížky vyzkoušet a nechat se inspirovat. A třeba ještě nějaké recepty posdílím, pokud bude zájem.

Tak ať se vaření a pečení podaří a dobrou chuť!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *