Včelí úlky

Tady zbystřete. Tyhle úlky stojí jednoznačně za zkoušku. Jako dítě jsem nechápala, co na tom ti dospěláci mají, ale dneska už tomu rozumím :D. V nízkosacharidové skupince na Fb jsem se setkala i s verzí s klasickým piškotem, který byl určen pro mazlíčky :D.

Skoro všechny suroviny do toho receptu jsem nakoupila na Grizly. Z kvality a cen jsem nadšená. Pokud se rozhodnete také nakoupit a nákup provedete přes odkaz, tak tím podpoříte tento blog. Za což budu moc ráda a předem děkuji.

Do „piškotů“ jsem se nakonec pustišla. Vykrájela jsem tvar kytiček (tenhle nápad tedy nebyl z mé hlavy) a musím uznat, že to vypadalo moc hezky.

A ještě jeden tip na formičky. Doma mám letité plastové, možná už trošku retro, formičky. Za začátku jsem se trošku trápila s ďůlkem na náplň a pak jsem náhodou narazila na formičku od Tescomy a byla jsem nadšená. Formička stačila jednou vymazat kokosovým oleje a kokosovou moukou a s těstem se pracovalo suprově. Jednou za čas jsem opět vysypala formičku kokosovou moukou, ale vymazat už nebylo potřeba. Šlo to díky formičce hodně rychle od ruky.

Vosí hnízda či včelí úly

Suroviny:
  • 120g mandlové mouky
  • 140g mletých vlašáků
  • 40g kokosové mouky
  • 15g raw kakaa
  • 80g moučkového erythritolu
  • 50g změklého másla
  • krém: 1 žloutek, malý panák kvalitního rumu, 60g změklého másla, 100ml smetany ke šlehání (33%), 50g erythritolu, vanilka
  • piškot: 100g mandlové mouky, 20g kokosové mouky, 40g másla, 1 vejce, 25g moučkového erythritolu, špetka soli, půl lžička prášku do pečiva, půl lžičky xantanové gumy. Těsto necháme odpočinout 3 hodiny v lednici a poté rozválíme mezi dvěma pečicími papíry. Vykrajujeme požadované tvary, které nám budou sedět na formičky. Pečeme na 160 stupňů asi 10 minut.

Postup: Těsto na úlky si uděláme den dopředu na necháme ho v lednici odpočinou. Pouze smícháme všechny suroviny a vypracujeme hladké těsto, které zabalíme do folie.

Další den si nejprve upečeme piškoty a necháme je zchladnout. Poté se vrhneme na krém. Smetanu ke šlehání vyšleháme do „šlehačky“. V kastrůlku rozehřejeme máslo, žloutky, vanilku a sladidlo. Směs se nesmí začít vařit. Poté přidáme vyšlehanou šlehačku a počkáme než vše zhoustne. Chvilku to trvá, než to začne housnout, ale pak to jde rychle.

Skladujeme v krabičce v lednici a odháníme ochutnávače, aby zbylo na vánoční stůl. Tohle byl poslední recept na (nejen) vánoční cukroví. Budu moc ráda, když se se mnou podělíte o svoje zkušenosti s letošním pečením (ať je to lowcarb pečení nebo ne). A pokud se rozhodnete, na poslední chvíli, se do cukroví pustit a se moc těším na reakci, jak cukroví chutnalo.

Mějte pohodové předvánoční období,

A.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *