Zpátky ke Whole30

Když někde vychvaluju Whole30, tak první přijde vždycky otázka, proč vlastně v tomhle stravování nepokračuju. Výborná otázka, protože na tom něco je. Ale na rovinu, každý máme rádi trošku něco jiného a málokdy se to přesně shoduje s pravidly Whole30. Pokud to tak někdo má, tak vyhrál jackpot. Ale zase na druhou stranu ty benefity a ten pocit, který mám s tímhle programem spojení za to stojí a můžu říct, že jsem se nikdy necítila lépe a najednou jsem měla postavu se kterou jsem byla relativně spokojená (vždycky to může být lepší :)) bez nějakého šíleného cvičení, hladu a počítání kalorií. To mě asi šokovalo nejvíc :D, že to jde i jinak, než jsem byla do té doby zvyklá. Než to trošku rozvinu, tak pokud Whole30 zatím neznáte, tak určitě mrkněte na starší článek zde.

Původní záměr rozhodně nebyl W30. Jen jsem si objednala diář The holy bible of your body o který mi poslední dobou hodně vyskakoval na Instagramu a upřímně jsem tak nějak potřebovala nakopnout. Gratuluju, pokud se sami dokážete namotivovat se do něčeho pustit a dostatečně nadchnout, já potřebuju berličky. Je vcelku jedno jestli to jsou nové legíny, diář nebo nový recept v hlavě. Cokoliv, co mě nakopne. A docela by mě zajímalo, co dokáže spolehlivě nakoupnout vás :), tak když najdete chvilku, tak sem s tipy.

Asi už jste si všimli, že nejsem moc typ, který by o věcech dlouho rozmýšlel, než je udělá, ale prostě jdu do toho a ono to nějak dopadne. No a než jsem si diář objednala, tak jsem si samozřejmě o něm nepřečetla téměř nic :D, líbil se mi tak jsem ho hrozně „potřebovala“. Taková krásná ukázka toho, jak funguju. A když jsem ho poprvé držela v ruce byla jsem hrozně překvapená. Nejenže se mi neskutečně líbil, ale zjistila jsem, že je to první diář (na který jsem narazila), který je inspirovaný knihou Jídlo na prvním místě, která mi asi nejvíc dává smysl a četla jsem ji už x krát a furt se k ní vracím. Aktuálně ji mám ve všech podobách – v Ipadu, tištěnou (ta neustále koluje) a už i audio.

Po tomto překvapivém zjistění jsem sjela celý Instagram a hashtagy #theholybibleofyourbody #thboyb #thboyb2019 atd. a hrozně se mi líbilo množství proměn a spokojených holek. Nemám moc ráda tyhle „proměny“, protože s tím nemám moc dobrou zkušenost. Když jsem si nechala sestavit první jídelníček od nejmenované slečny, tak jsem měla první měsíc na oko skvělý progres, ale přineslo to s sebou víc problémů, než užitku, ale o tom si ještě pokecáme v samostatném článku :).

Ale tím, že jsem už měla jedno úspěšné Whole30 za sebou, tak mě to naopak motivovalo a s obrovským nadšením jsem se do toho pustila.

Jen taková legrační vsuvka, po prvním úspěšném Whole30 jsem o tom furt mluvila a tak se pár kamarádek do toho pustilo a mezi nimi byla i moje kamarádka Verča. Trošku ji podezřívám, že mě chtěla vlastně i podržet v období před státnicema a bejt mi v tomhle ohledu oporou (za což ji patří velký dík). Verča je člověk naprosto neskutečně flexibilní a stále nadšená do nového dobrodružství. A v neposlední řadě taky velká milovnice dobrůtek :D. Doufám, že mi Verča promine, že ji tu takhle napráším. Ale vždycky, když si na naše společné W30 to vzpomenu, tak se musím smát.

Verča byla celý měsíc skvělá a poctivá, možná trošku ovoce si dopřávala víc, ale jinak byla skvělá a upřímně jsem nevěřila, že vydrží celých 30 dní. Obzvlášť, když vím, jak si užívá, že máme v práci zajištěné jídlo a nemusí vařit. Ale 30 dní vydržela a po celou dobu poctivě skladovala ve svém šuplíčku dobrůtky, které si nutně po ukončení programu musí dopřát :D. PO třiceti dnech, když přišel čas zavádění, tak Verča prohlásila, že má splněno a že končí :D. To mě málem trefilo, snažila jsem se jí to rozmluvit, ale nepovedlo se mi to. Sešlo se to vcelku „nešťastně“ tenkrát – Verču čekala, pokud si dobře vzpomínám, nějaká véča s kamarády a pak ples. Po měsíci na čistém jídle a samozřejmě bez alkoholu asi tušíte, jak to dopadlo 🙂 ale myslím, že tuhle celou zkušenost vnímá pozitivně a snídaně jako na W30 u ní často vidím.

Ale zpátky k začátkům s diářem. The holy bible of your body můžete pojmout hodně po svém, ale je zde dost super doporučení a tipů, jak dodržet režim a co by mohlo pomocit. Určitě pro hodně lidí může být sympatické, že jsou povolené mléčné výrobky a celkově je zde víc povolených věcí než právě ve W30. Nejdřív jsem si říkala, že je to super, že to není tak striktní. Tak jsem si ochotně nechala si svou oblíbenou vysokoprocentní čokoládu u každého jídla a nehrotila tolik složení potravin. Ale po prvních dvou týdnech se ukázalo, že asi nějak zvráceně potřebuju aktuálně mantinely a pevně daná pravidla. Měla jsem taovou vizi, že budu poslouchat svoje tělo a v tomhle případě to nefungovalo úplně tak, jak mělo.

Páč jsem přesvědčená, že to na co jsem měla chuť rozhodně nebylo něco, co by tělo opradu potřebovalo. Stres prostě znamenal chutě na konkrétní jídla – slaná, sladká a samozřejmě prasárničky. A Michaela Jonas se prostřednictvím diáře snažila být na všechny hodná a větami typu, že pokud něco porušíš, tak se nic neděje … a tyhle věty nejsou asi pro mě dělané…takže občas sem dala něco mimo a pak jsem se zpětně podívala, že to nebylo tak málo. Nepředstavujte si zase, že bych se zprasila každý den něčím, ale sem tam víc čokolády, sem tam něco úplně mimo…

Když jsem začala přemýšlet, jestli nejít do W3O, tak jsem si vzpomněla na obrovský benefit, který jsem zaznamenala na prvním W30 – velké zlepšení pleti. Po lécích, které jsem brala po úraze a které odváděli vše dobré z těla jsem měla pleť šílenou. A vlastně tahle myšlenka byla asi rozhodující. Dát t tělu maximum, aby se mohlo pořádně uzdravit a vše zase tak jak má být.

Takže nastal den D – 13.9.2019 a s ním odstartováno další Whole30.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.