Tvarohové lívanečky

Vždycky si říkám, že vás nebudu nudit nějakým úvodem, ale ono se vždycky něco semele, co se pojí právě s tím konkrétním receptem, že mi to vždycky nedá a musím to na vás vysypat :). A vlastně to mám pak ráda i zpětně, když občas dohledávám nějaký recept a přečtu si, co se vlastně s ním pojilo.

Abych pravdu řekla nejsem nějakým velkým zastáncem tvarohu a pokud se nejedná o tvarohovou pomazánku s pažitkou (tu miluju), tak po určité životní etapě, kdy jsem do sebe večer ládovala tvaroh (správně si v tuhle chvíli ťukáte na čelo) nemůžu říct, že bych ho měla nějak extra ráda. Naposledy jsem ho koupila na zmiňovanou tvarohovou pomazánku, ale plány mi zhatilo to, že jsem neměla 3/4 věcí na chlebík bez mouky (recept tady), tak nějak čekal na svoji příležitost. No a ta přišla, když si zapomněla koupit skyr na snídani a přemýšlela, čím si po ránu udělat radost.

Ač vám to tady tak nějak „pečlivě“ sepisuju, tak sem většinou dost líná na to, abych někde hledala nějaké recepty, tak většinou smíchám pár dobrých věcí a doufám, že to dobře dopadne (v téhle fázi sem ještě ty recepty nedávám, nebojte :D). No a tak jsem se jeden večer v devět zavřela v kuchyni a vznikly super lívanečky, který rozhodně neměly namířeno na blog, ale byly tak skvělé, že si místo tady rozhodně zaslouží!!! :))

Tvarohové lívanečky (2 porce)

  • 1 tradiční tvaroh (2,5% tuku) – 250 g
  • 2 vejce
  • 15 g mletého zlatého lněného semínka
  • 15 g kokosové mouky
  • lžička prášku do pečiva, špetka soli, skořice
  • sladidlo dle stravování a chuti
  • voda/mléko na konzistenci

Postup: Všechno smícháme a v případě potřeby trošku naředíme. Každá kokosová mouka trošku jinak saje tekutinu, tak to vemze pocitově. Těsto by mělo být spíš hustří jako třeba bramborová kaše. A pak už jen na trošce ghíčka smažíme do zlatova. Ideálně obložíme hned tím, co máme rádi a nebo můžeme neschat vystydnout (doporučuji nechat vystydnout na čisté utěrce, která odsaje přebytečnou vlhkost a lívanečky jsou pak ještě lepší).

Tak přeju dobrou chuť 🙂

Nutriční hodnoty na 1 porci – 270 kcal… 28g bílkovin, 8g sacharidů, 13g tuku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.