Lowcarb vanilkové rohlíčky

Říjen 2018 – Začínám hledat nápad na cukroví. Většina mých receptů vzniká tak, že někde objevím klasických recept (případně jídlo, které jsem měla kdysi ráda) a hledám varianty jak ho vytvořit, aby vyhovovalo mému stravování. Našla jsem 10 tradičních receptů na cukroví, které mě zaujaly, 5 receptů na zahraniční cukroví a 5 receptů na různé vánoční delikatesy. S obrovským nadšením sem ukládala recepty a těšila se na ty víkendy, které strávím pečením.

Listopad 2018 – Mám dojem, že listopad vůbec nebyl. Nemohl být. Takhle rychle přece nemohl měsíc utéct nebo snad ano?

Prosinec 2018 – Už je jasné, že nestihnu upéct všechno. Možná letos nebudu péct vůbec. Tahle myšlenka je okamžitě zamítnuta, pečení k Vánocům prostě patří. Mouka všude a těsto úplně všude. Doba pečení se rovná době následného úklidu. Provoněný celý byt. Úplně nejradši mám hromadné pečení. Už se nemůžu dočkat na příští rok, kdy zkusím ukecat kamarádky a pustíme se v našem novém domově (a konečně velké kuchyni) do společného pečení.

Na začátek jsem si vybrala pečení rohlíčků. Rohlíčky jsou už od mala cukrovím, které miluju. Od začátku do konce.  Od přípravy těsta (včetně ochutnávání), tvarování rohlíčků (to není moje silná stránka :D) a následného obalování, kdy se bohužel spousta rohlíčků „náhodou“ zlomí a je nutné je okamžitě sníst. K pečení si vždycky pouštím soubor světových koled a nasávám vánoční atmosféru. Čeká nás nejkrásnější období v roce, tak si ho pojďme pořádně užít :).

Lowcarb vanilkové rohlíčky

  • 150 g ořechové mouky (mandlová/kešu nejlepší)
  • 75 g změklého másla
  • 2 menší vajíčka
  • lžička prášku na pečení bez fosfátů
  • 2 lžíce xylitolu (sladidla podle stravování)
  • vanilková esence/vanilkový lusk

Postup

Troubu předehřejeme na 160°C. Všechny ingredience smícháme a vytvoříme těsto, které poté vložíme na hodinu odležet do lednice. Tvoříme rohlíčky ručně, případně použijeme formičky. Pečeme 10-15 minut. Osobně rohlíčky neobaluji. Před servírováním je „pocukruji“ xylitolem.

Dobrou chuť.

Vaše výtvory můžete na Instagramu označit hashtagem #FitfastfoodsAndy nebo mi je poslat na Facebooku do zpráv. Budu se na všechny moc těšit 🙂 Pro víc inspirace určitě nezapomeňte navštívit můj Instagram.

  adina_landgraf

  Fit Fastfood s Andy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.