Kakaové cupcakes s pistáciemi

Doufám, že do Nového roku jste vkročili tou správnou nohou. Ještě než se mrkneme na dnešní recept, vám chci popřát do Nového roku hodně štěstí, zdraví a osobních i pracovních úspěchů. A ráda bych poděkovala za fotky, názory a připomínky, které mi posíláte na Facebooku a Instagramu. Každý názor mě moc udělá velkou radost a fotky vašich výtvorů úplně největší :).

Po Vánocích na mě ihned vyskočila asi tuna reklam, které slibují zhubnutí téměř přes noc, zázračné detoxy, které mají zachránit naše těla po svátcích a nespočet domácích spotřebičů bez kterých se prostě neobejdete. Pokud se opravdu cítíte po svátcích „větší“ a chcete svůj jídelníček odlehčit, vyberte kvalitní základní potraviny, žádná umělá sladidla a nízkotučné (nebo nízkokalorické) potraviny. Ale věřím, že většina z vás, stejně jako já, žádnému obžerství nepropadla a svátky si užila v přítomnosti rodiny a přátel, nikoliv jídla. Ale co si budeme povídat, také jsem ráda ochutnala pár kousků poctivého cukroví a vánočky.

A aby se vám po svátečních dobrotách tolik nestýskalo, připravila jsem recept na cupcakes bez mouky. Místo pistácií můžete použít i jiné oblíbené oříšky či kvalitní čokoládu a nebo taky nemusíte použít tvarohový krém a můžete udělat jen jako muffinky.

Kakaové cupcakes (12 kousků)

  • 1 hrnek mletých mandlí
  • 0,5 hrnku strouhaného kokosu (jemně pomlít s mandlemi)
  • 2 lžíce medu (nemusí být)
  • 2 vejce
  • 3 lžičky kvalitního kakaa
  • 1,5 lžičky prášku do pečiva (ideálně bez fosfátů)
  • špetka soli
  • na krém: vanička polotučného tvarohu, vanička riccoty, lžíce medu
  • na dozdobení: nasekané pistácie
Postup:

Smícháme si mleté oříšky, kakao a prášek do pečiva. Ve druhé misce smícháme med a vejce, přidáme k suché směsi, přidáme špetku soli. Pořádně promícháme, aby se směs spojila. Směs zředíme vodou či mlékem. Pečeme asi 30 minut na 170 stupňů. Můžeme přidat do těsta kvalitní vysokoprocentní čokoládu nebo třeba lesní ovoce. Než se nám upeče těsto, připravíme si krém tak, že vyšleháme tvaroh, riccotu a med. Krém necháme v ledničce odpočinout. Vychladlé mufinky dozdobíme krémem a posypeme pistáciemi, kokosem, ořechy, čokoládou či jiným zdobením dle své fantazie.

Dobrou chuť a úspěšný vstup do Nového roku!

One thought on “Kakaové cupcakes s pistáciemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.