Kavárna IF Café

Je jen málo míst kvůli kterým jsem schopná strávit x hodin na cestách, IF Café Ivety Fabešové je jedno z míst, které na Vás dýchne atmosférou na kterou budete dlouho vzpomínat.

Ivetu Fabešovou si možná pamatujete z reality show Na nože! se Zdeňkem Pohleriechem. Po účasti v této reality show si Iveta otevřela 1. vlastní cukrárnu a kavárnu IF Café v Belgické ulici v Praze, jedna z nejútulnějších kavárniček, které jsem měla možnost navštívit. Obě kavárny, které Iveta v současné době vlastní (na Belgické a Tylově náměstí) jsou ve francouzském stylu. Za zmíňku určitě stojí nepřekonatelné makronky a úžasná čokoládová mousse, ale všechny dezerty vypadaly božsky, nejradši by je člověk ochutnal všechny (měla jsem představu, že ochutnám 2 dortíky, ale trošku jsem se přepočítala, po jednom jsem měla dost, tak budu ochutnávat postupně při dalších návštěvách).

Při první návštěvě jsme trošku bloudili, než se nám podařilo ji najít, ale napodruhé už jsme šli najisto a já se nemohla dočkat, až ucítím tu všudypřítomnou vůni kávy. IF Café na Belgické připomíná místo, kde se můžete schovat před všedními problémy a starostmi. Je to místo, které nebudete chtít opustit, fungovalo na mě jako úplná terapie, úžasná káva Julius Meinl, lahodné dezerty a strašně milá obsluha. Nejradši bych tam seděla ještě teď, ale měli jsme toho naplánovaného více, tak jsem si ještě alespoň koupila skořicovou zmrzku, kterou si v IF Café sami vyrábějí (mají i nanuky, ale ty zrovna k mání nebyly, škoda!), byla to pravděpodobně ta nejlepší (po té mé domácí) zmrzka, kterou jsem jedla, původně jsem si objednala ještě lískooříškovou, ale bohužel můj Martin (odpůrce všeho sladkého) se rozhodl „ochutnat“ a po jeho ochutnávce zbyla pouze prázdná mistička.

Při další návštěvě Prahy jsme se rozhodli „zaběhnout“ do IF Café na Tylově náměstí, čekala jsem opět malinkou schovanou kavárničku jako tomu bylo na Belgické, ale překvapil mě jak vzhled kavárny, umístění a hlavně tak tak jsme našli 2 místa k sezení. Oproti Belgické byla kavárna o dost světlejší a rušnější.  Tím, že je kavárna situovaná na Tylově náměstí proudily zde davy lidí, mělo to trošku pro mě horší
atmosféru než na Belgické, kde je to opravdu taková sladká zašívárna, ale opět jsme byli velmi spokojeni. Martin si protentokrát dal slaný quiche a já mango-kokosový dortík. Při všech návštěvách IF Café (ať už na Belgické nebo na Tyláku) jsem byla hrozně nadšená z obsluhy, měli jsme opravdu štěstí na usměvavé a pozitivní lidi, to je den hnedka příjemnější, když dostanete skvělou kávu, neodolatelný dezert a k tomu jako bonus navíc upřímný úsměv.

IF Café bych doporučila vyzkoušet každému (a poctivě to dělám :D), aby si udělal vlastní názor, aktuálně je pro mě IF Café na Belgické kavárna No.1 úplně na celé čáře, tak jsem sama zvědavá, která kavárna toto překoná a nemůžu se dočkat další návštěvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.