Kavárna Bond Jičín

Když se v okolí objeví nová kavárnička nebo restaurace mám vždycky ohromnou radost a jsem plná očekávání, čím mě nový podnik překvapí a čím bude jiný než ostatní. Nemyslím, že v dnešní době je nutné vymýšlet psí kusy, aby člověk mohl být úspěšný, spíše je podle mě důležité dělat věci poctivě a s láskou, to lidí umějí ocenit.

S velkým očekáváním jsem těšila na návštěvu kavárny Bond, která byla otevřená teprve před několika málo dny. Kavárna se nachází vedle Valdické brány, dominanty Jičína. Prostory úplně ideální pro menší útulnou kavárničku, vše čisté, interiér doplněný černobílými dobovými fotografiemi. Po příchodu do kavárny jsme chvilku čekaly než nám připraví stůl, jelikož bylo úplně plno (nadšenců, kteří se rozhodli vyzkoušet novou útulnou kavárnu bylo stejně jako nás dost). Hned po usazení k nám přišel číšník (možná majitel??) a zapálil svíčky a přinesl menu.

Obsluha byla milá a chápává, bez problémů počkala na naši objednávku, jelikož chvilku trvalo, než jsme se sešly všechny. Nestíhala jsem doma sváču a večer jsem plánovala běh, tak jsem si objednala celozrnný sendvič s krůtím masem, vajíčkem a rukolou a jako dezert kávovou tartaletku s čokoládovým krémem. Byla trošku škoda, že v době kdy jsme přišly, moc dortíků ve vitríně neměli a výběr byl dost omezený (po mé objednávce obsluha začala dezerty doplňovat :D, zákon schválnosti funguje).

Sendvič a tartaletku jsem měla přinesené hnedka, ale na nápoje jsme čekaly poměrně dlouho. Co se týče kávy tak pro mě poměrně zklamání, běžná Lavazza, nemám nic proti Lavazze, ale neurazí, ale ani moc nenadchne…kavárnička by si zasloužila kvalitnější kávu, vzhledem k tomu, že v okolí Jičína se nachází dost menších pražíren, jejichž káva je opravdový zážitek.

Chuťově sendvič byl fajn, dovedu si představit, že když nebudu stíhat svačinu, tak se pro něj stavím, čekal na mě asi trošku delší dobu, tak byl malinko oschlý, ale byla jsem ráda, že se jednalo o celozrnný (vícezrnný??) sendvič. Tartaletka mě upřímně moc nenadchla, ač patří k jednomu z mých nejoblíbenějších dezertů… ale tak každému se také nedá zavděčit, sto lidí, sto chutí.

Velkým plusem kavárny Bond jsou zdravější verze dezertů, při naší návštěvě v nabídce byly špaldovo-banánové muffiny a fit vločkový dortík, super alternativa ke klasickým dortíkům. Jinak celkový dojem trošku zklamání, nic mimo zdravější verze dortíků, co by člověk v jiné kavárně nenašel. Největším lákadlem pro mě bylo, že dezerty dělá paní se kterou bych ráda spolupracovala na dortech na naši svatbu, tak jsem chtěla udělat ochutnávku. Možná to bylo špatným výběrem dezertu nebo načasováním (kdybych chvilku vydržela měla bych širší výběr, ale kdo to mohl tušit:/). Celkový dojem, ale vylepšila báječná společnost mých 4 skvělých kamarádek, vlastně je jedno kam člověk zajde, hlavně když je v super společnosti.

One thought on “Kavárna Bond Jičín

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.